تبلیغات شما

آموزش خیاطی و دوخت دامن فون به همراه الگو

آموزش خیاطی دامن فون

طرح ساده این دامن در شکل نشان داده شده است.لبه پایین این طرح دارای ازادی بیشتری است.دامن های فون دارای انواع مختلف است که یک نمونه آن , در ادامه مطلب, توضیح داده می شود.

از الگوی دامن راسته کنترل شده و کامل, مطابق شکل 18 رولت کرده, از راس پنس کمر جلو, نقطه (گ), خطی عمود بر خط لبه تا نقطه (ط) رسم میکنیم.همچنین در الگوی پشت نیز از راس پنس نزدیک به پهلو.نقطه (ص), مطابق شکل, خطی یه خط لبه پایین الگو در نقطه (ظ) عمود کرده, سپس خطوط ترسیمی را توسط قیچی باز میکنیم.

به دنبال این حرکت, پنس جلو را میبندیم, به عبارت دیگر خط پنس(ق2,گ) را بر(ق1,گ) منطبق کرده, در بخش زیرین آن, گشادی(اوزمان) طبیعی ایجاد مش شود(شکل19), پنس کاملا بسته می شود.

با قیچی زدن خط (ظ,ص) در الگوی پشت و انطباق خطوط(ح1,ص) بر (ح2,ص), در بخش زیزین ساسون مذکور, اوزمان طبیعی ایجاد می کنیم(شکل20).

در قسمت پهلوها نیز از نقطه(ز) مقدار 2.5 سانتی متر در امتداد خط لبه پایین الگو خارج شده در الگوی جلو فاصله(ز,س) و در الگوی پشت فاصله (ز,ش) را ایجاد کرده از نقاط(س) و (ش) مطابق شکل, توسط خط کش به برجستگی باسن در روی الگو وصل میکنیم.بهتر است پنس های مربوطه با چسب بسته شود.

 

 آموزش خیاطی دامن فون

 

برای مشاهده تصویر در سایز بزرگ بر روی آن کلیک فرمایید 

 

آموزش خیاطی دامن فون

برای مشاهده تصویر در سایز بزرگ بر روی آن کلیک فرمایید

 

طرح کامل الگو در شکل21 مشخص شده است.خط راه پارچه را مطابق شکل به موازات خطوط مرکز رسم می کنیم.

 

طریقه گذاشتن قطعات الگوی جلو و پشت و کمر روی پارچه:

ابتدا پارچه را از طول, دولا کرده مطابق شکل 22 خط مرکزی جلو را در دولای بسته و خط مرکزی پشت را در دولای باز به طریقی که مشاهده میشود, مستقر میکنیم.با توجه به اینکه در پارچه های عریض فاصله ای بین الگوی پشت و جلو در ناحیه خط پهلو تشکیل می شود و در پارچه های دارای عرض کم, الگو, به صورت پشت سرهم روی پارچه ردیف می شود مقدار پارچه مورد نیاز عریض برابر 1 متر و پارچه عرض کم برابر 1.5 متر است.

مطابق شکل, زیپ در محل خود مطابق زیپ دامن های راسته دوخته می شود.در ناحیه باسن, در قسمت جلو و پشت توسط قیچی چرت میزنیم.در پهلوها 1.5 تا 2 سانتی متر اضافه درز و برای خط کمر مقدار 1.25 سانتی متر اضافه درز و همچنین برای (تو) گذاشتن لبه پایین دامن 2 سانتی متر اضافه درز در نظر میگیریم.

ساسون های پشت دامن را دوخته و به طرف پهلو اتو میزنیم.

پس از دوخت زیپ و اتوکاری آن, درزهای پهلو را به هم وصل کرده پس از پرو, آنها را چرخکاری میکینم.

 

دوخت کمر و طریقه اتصال آن مانند دامن راسته است.

 

آموزش خیاطی دامن فون

برای مشاهده تصویر در سایز بزرگ بر روی آن کلیک فرمایید

 

آموزش خیاطی دامن فون

 

برای مشاهده تصویر در سایز بزرگ بر روی آن کلیک فرمایید


نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی